XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” została rozstrzygnięta. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie postaw oraz umiejętności policjantów, którzy w sposób szczególny angażują się w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków. W tegorocznej edycji nagrody przyznano pięciu laureatom, wyłonionym przez komisję złożoną z byłych zwycięzców oraz przedstawiciela Biura Prewencji. Zgłoszenia do konkursu mogły wysyłać osoby indywidualne oraz instytucje do końca maja 2026 roku.
Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Regularnie odbywa się on co roku, a jego celem jest przede wszystkim wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy swoim profesjonalizmem, empatyczną postawą oraz umiejętnościami potrafią efektywnie pomagać osobom dotkniętym przemocą domową. W skład komisji oceniającej zgłoszenia wchodziły osoby, które w przeszłości zwyciężały w tymże konkursie, co ma na celu obiektywizm w wyborze laureatów.
Laureatami XIX edycji zostali: sierż. szt. Kamil Cieszkowski z Komisariatu Policji I w Gliwicach, st. post. Maksymilian Czarniecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, sierż. Jakub Kotowicz z Węgorzewa, asp. szt. Sławomir Mikucki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz podkom. Krzysztof Świerczyński z Wąbrzeźna. Wszyscy nagrodzeni funkcjonariusze wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w zakresie udzielania pomocy, co zostało szczegółowo udokumentowane w przesłanych zgłoszeniach. Serdeczne gratulacje dla laureatów wszystkich edycji!
Źródło: Policja Gołdap
Oceń: Rozstrzygnięcie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”
Zobacz Także

